Logo

blog Sonraki
 Animasyon Yapım Toolları
Yayin tarihi:6/13/2018 12:48:40 AM

Savunma sanayi için hazırlanan bir eğitim projesinde çalışma imkanım oldu. Bu projede pilot ve bakımcıların sanal ortamda eğitimini sağlayacak animasyon ve simülasyonlarla zengileştirilmiş içerikler üretmekti. Konu çok detaylı bir alanı kapsadığından, işin yapımını kolaylaştırabilmek için bir çok toollara ihtiyaç duyuldu.

Bu toollar sayesinde daha sistematik çalışarak işi daha yapılmasını sağladık. Şimdi bu toolların bir kaçından bahsedeceğim.

 


Bu tool ile yapılacak her animasyon ve modeli bir görev olarak tanımladık. ve oluşturulan her dosyayı sisteme otomatik olarak girmesini sağladık. 

Bu tool hazırlanmış mühimmat modellerini doğru bir şekilde yerlerine otomatik olarak yerleştirilmesini sağlıyor. İstenilen animasyon görevindeki aracın mühimmatı bir kaç saniyede model uçağa yüklenebiliyor.

 

 

 

 

Bu tool ile aracın animasyon yapılmasını sağlayan rig sistemi kontrol ediliyor.  Kokpit içerisindeki bir çok sistemin gerçeği gibi taklit edilmesi simüle edilebiliyor. Bu işlemlerin hepsini animatör bir kaç tıklama ile kolay bir şekilde yapabiliyor.

 

 

Önceki blog Sonraki

  Yorum Yaz